Voltron has logged 365 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Comedy Central Roast of Justin Bieber

Comedy Central Roast of Justin Bieber

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mayday

Mayday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Special ID

Special ID

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Agnes

Agnes

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Game's Called Murder

This Game's Called Murder

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
xXx

xXx

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
How High

How High

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surge

Surge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vamps

Vamps

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry