Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
02
Shadows of Tomorrow

Shadows of Tomorrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mailbox

The Mailbox

2012
×
★½
Edit this entry  
02
August: A Moment Before the Eruption

August: A Moment Before the Eruption

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Picolé, Pintinho e Pipa

Picolé, Pintinho e Pipa

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
The Godfather III Coda

The Godfather III Coda

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Santo Daime, Império da Floresta

Santo Daime, Império da Floresta

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
RR

RR

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Beto Rockefeller

Beto Rockefeller

1970
×
★★★
Edit this entry  
01
A House ‎for Rent with All the Inconveniences‎

A House ‎for Rent with All the Inconveniences‎

2016
×
Edit this entry  
01
Agnaldo, Perigo à Vista

Agnaldo, Perigo à Vista

1969
×
★★½
Edit this entry  
31
Happy Birthday, Mr. Mograbi

Happy Birthday, Mr. Mograbi

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Que Cavação é Essa?

Que Cavação é Essa?

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deseret

Deseret

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mangue Negro

Mangue Negro

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
★★½
Edit this entry  
31
Estafeta - Luiz Paulino dos Santos

Estafeta - Luiz Paulino dos Santos

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Fragmentos - Uma Narrativa Intranquila

Fragmentos - Uma Narrativa Intranquila

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Utopia

Utopia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
O Sobrado

O Sobrado

1956
×
★★½
Edit this entry  
30
How I Learned to Overcome My Fear and Love Arik Sharon

How I Learned to Overcome My Fear and Love Arik Sharon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Naked Star

Naked Star

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
JL's Passion

JL's Passion

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Jolt

Jolt

2021
×
Edit this entry  
29
Cordilheiras no Mar: A Fúria do Fogo Bárbaro

Cordilheiras no Mar: A Fúria do Fogo Bárbaro

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intentions of Murder

Intentions of Murder

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
O Aleijadinho - Paixão, Glória e Suplício

O Aleijadinho - Paixão, Glória e Suplício

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cidadão Jacaré

Cidadão Jacaré

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Edit this entry  
28
Devil's Manor

Devil's Manor

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stories Our Nannies Don't Tell

Stories Our Nannies Don't Tell

1979
×
★★½
Edit this entry  
27
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Leonilson, sob o Peso dos Meus Amores

Leonilson, sob o Peso dos Meus Amores

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
La fortaleza

La fortaleza

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
O Corpo

O Corpo

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
Come and Go

Come and Go

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Rancho Fundo

No Rancho Fundo

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Sob Luz e Sombras

Sob Luz e Sombras

2012
×
★½
Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Beyond My Reflection

Beyond My Reflection

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Snow White

Snow White

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uruguai na Vanguarda

Uruguai na Vanguarda

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Peasants

Peasants

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Residents

The Residents

2010
×
★★★
Edit this entry