vizsla826 has logged 48 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
We will Buy your Dreams

We will Buy your Dreams

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fun with Computers

Fun with Computers

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Metastasis

Metastasis

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Communion

Communion

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★½
Edit this entry  
14
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry