• SHOUT!

    ★★★½

  • Domingo, Sozinho

    ★★★★

  • Paul Is Dead

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Control Plan

    ★★½

  • Os Jovens Baumann

    ★★

  • The Predator

    ★★

  • Eu, Minha Mãe e Wallace

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • First Man

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★½

  • Mile 22

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Distrito da Luz Vermelha

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • MC Jess

    ★★★

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Só Aqui

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tommy Brilho

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Westerly Wind

    ★★★½

  • Anon

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★

  • Férias Para Sempre

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sol Alegria

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Searching

    ★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Happiness

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Jéssika

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Travessia

    ★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½