• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★½

  • Cripta I

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Abjetas 288

    ★★★

  • sem peso, feliz por te ver aqui!

  • penso que te amo agora

  • Death to 2020

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Canvas

  • October Rumbles

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Pleasure of Killing Bugs

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Love, Guaranteed

    ½

  • Landschaft: Poesia Romântica

    ★★

  • ideia idiota

  • Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro

  • Two War Images

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

  • De Fille en Aiguille

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • Fantasmas

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Campo dos Afonsos

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

  • Paisagem é Narrativa

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Republic

    ★★½

  • The Pandemic Anthology

  • The Lovebirds

    ★★

  • I Believe In Miracles

  • Hollywood

    ★½

  • The Half of It

    ★★

  • NÃO EXAGERE

  • Mulan

  • Purple Dictatorship

    ★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • O que restou

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★

  • The Fall

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Alice Júnior

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl