vitordezan has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Day in Barbagia

A Day in Barbagia

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Surfarara

Surfarara

1955
×
Edit this entry  
23
Fishing Boats

Fishing Boats

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Orgosolo’s Shepherds

Orgosolo’s Shepherds

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Easter in Sicily

Easter in Sicily

1955
×
Edit this entry  
23
Golden Parable

Golden Parable

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Age of Swordfish

The Age of Swordfish

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Forgotten

The Forgotten

1959
×
Edit this entry  
23
Sea Countrymen

Sea Countrymen

1955
×
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Threnody

Threnody

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Variations

Variations

1998
×
Edit this entry  
16
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
03
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★★
Edit this entry