Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
Edit this entry  
08
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read prior review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry