• A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Sublunary

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Signal 8

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★

  • Seberg

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Umbilical

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Luminous Variations in the City Skies

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Happy Ending

    ★★★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Triggered

  • Anima

  • Midsommar

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Someone Great

    ★½

  • Field Resistance

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • Goodbye Thelma

  • Greener Grass

    ★½

  • The Souvenir

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Sandoval’s Bullet

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★½

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • Black Bus Stop

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Medusa and the Abyss

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • The Princess Switch