anna has logged 13 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read prior review Edit this entry  
05
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brick

Brick

2005
×
Edit this entry