• The Suicide Squad

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Josefina

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Replicas

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½