• Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Vincenzo

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • She Would Never Know

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Puparia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • After We Collided

    ★½

  • Flower of Evil

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • The King: Eternal Monarch

    ★★★

  • Waiting

    ★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • 365 Days

  • Itaewon Class

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Caliphate

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Crash Landing on You

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Moving

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Platform

  • A Sun

    ★★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • The White Storm 2: Drug Lords

  • The Untamed

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★

  • Angel's Last Mission: Love

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Kardec

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ★★

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

  • I See You

    ★★★

  • Furie

    ★★★★★

  • Marighella

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Last Hangover

    ★★★½

  • Memories of the Alhambra

    ★★★