Victor has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Owl Service

The Owl Service

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Human Remains

Human Remains

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Heliography

Heliography

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Ten Steps

The Ten Steps

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Teenage Seductress

Teenage Seductress

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adult Material

Adult Material

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
So Long Enthusiasm

So Long Enthusiasm

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry