Victor has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
So Long Enthusiasm

So Long Enthusiasm

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
China 9, Liberty 37

China 9, Liberty 37

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Crimson Petal and the White

The Crimson Petal and the White

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
June 9

June 9

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Kiss Kiss Fingerbang

Kiss Kiss Fingerbang

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
30 Coins

30 Coins

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ugly Swans

The Ugly Swans

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
I See You

I See You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ferat Vampire

Ferat Vampire

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Factotum

Factotum

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Bravados

The Bravados

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
Check it Out! with Scott Clam

Check it Out! with Scott Clam

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Shift

Red Shift

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
S&Man

S&Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
Edit this entry  
13
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hot Rods to Hell

Hot Rods to Hell

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry