Victor has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Up in the Cellar

Up in the Cellar

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Cub

Cub

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zig Zag

Zig Zag

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Instant Dreams

Instant Dreams

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Quick Billy

Quick Billy

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hadewijch

Hadewijch

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ryan

Ryan

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
20
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Insects' Christmas

The Insects' Christmas

1913
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rush: Beyond The Lighted Stage

Rush: Beyond The Lighted Stage

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Queens Of Evil

Queens Of Evil

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Night of Fear

Night of Fear

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Mother's House

Our Mother's House

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
They Remain

They Remain

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantom Limb

Phantom Limb

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TV Junkie

TV Junkie

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Red Angel

Red Angel

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
07
In Darkness We Fall

In Darkness We Fall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Group Marriage

Group Marriage

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
The Bushwhacker

The Bushwhacker

1968
×
½
Edit this entry  
30
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dion Brothers

The Dion Brothers

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killing Kind

The Killing Kind

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★★
Edit this entry