Mark has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fire Festival

Fire Festival

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World Beyond

The World Beyond

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Haunts

Haunts

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Minute to Nine

One Minute to Nine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Flesh Nest

Flesh Nest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Morning Patrol

Morning Patrol

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Solipsist

Solipsist

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Monkeys in the Attic

Monkeys in the Attic

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Coolgardie

Hotel Coolgardie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Skaterdater

Skaterdater

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry