Victor has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salt

Salt

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Iron Crown

The Iron Crown

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Hitchhikers

Teenage Hitchhikers

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Magician

The Magician

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tom Thumb in the Land of the Giants

Tom Thumb in the Land of the Giants

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lights

Lights

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
God Speed You! Black Emperor

God Speed You! Black Emperor

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Go! Go! Go!

Go! Go! Go!

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Summer

Last Summer

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ritual

Ritual

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shame

Shame

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
01
Sing for the Cinema

Sing for the Cinema

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stellar

Stellar

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Untitled (for R.)

Untitled (for R.)

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passage à l'acte

Passage à l'acte

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Great Scout & Cathouse Thursday

The Great Scout & Cathouse Thursday

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night God Screamed

The Night God Screamed

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psych-Burn

Psych-Burn

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't - Der Österreichfilm

Don't - Der Österreichfilm

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Swinging Barmaids

The Swinging Barmaids

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Day of the Wolves

Day of the Wolves

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two on a Guillotine

Two on a Guillotine

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Welfare

Welfare

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard to Be a God

Hard to Be a God

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunting Party

The Hunting Party

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Devil

Enter the Devil

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
Aroused

Aroused

1966
×
★★★
Edit this entry  
27
Below Sea Level

Below Sea Level

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry