Lonnie has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Edit this entry  
31
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Knocking

Knocking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Goblin

Goblin

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Ben: Benign

Bad Ben: Benign

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales Beyond Madness

Tales Beyond Madness

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Pin

Pin

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Edit this entry  
22
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry