Ahmed has logged 647 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Feathers

Feathers

2021
×
Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
MAN 2020

MAN 2020

2020
×
Edit this entry  
25
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Torment

Torment

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Arrivée d'un train à Perrache

Arrivée d'un train à Perrache

1896
×
Edit this entry  
20
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brain Dead

Brain Dead

1987
×
Edit this entry  
15
Fireworks

Fireworks

2004
×
Edit this entry  
14
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Major and the Minor

The Major and the Minor

1942
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Gold

Black Gold

2014
×
Edit this entry  
11
Panorama du grand Canal pris d'un bateau

Panorama du grand Canal pris d'un bateau

1896
×
Edit this entry  
10
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Pan 698

Pan 698

1974
×
Edit this entry  
10
Pan 697

Pan 697

1974
×
Edit this entry  
10
Front and Back

Front and Back

1991
×
Edit this entry  
10
Pan 700

Pan 700

1974
×
Edit this entry  
10
Pan 699

Pan 699

1974
×
Edit this entry  
10
Attack on a China Mission

Attack on a China Mission

1900
×
Edit this entry  
10
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Port of Call

Port of Call

1948
×
★★★½
Edit this entry  
09
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hairdresser

The Hairdresser

1905
×
Edit this entry  
09
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
Edit this entry  
09
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
Edit this entry  
09
dead end

dead end

2019
×
Edit this entry  
09
cat city

cat city

2017
×
Edit this entry  
09
floatland

floatland

2018
×
Edit this entry  
09
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
09
agoraphobia

agoraphobia

2017
×
Edit this entry  
09
Catscape

Catscape

2019
×
Edit this entry  
09
A Dog That Smokes Weed

A Dog That Smokes Weed

2020
×
Edit this entry  
09
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
Edit this entry  
09
pizza movie

pizza movie

2016
×
Edit this entry  
09
little bunny

little bunny

2016
×
Edit this entry  
09
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
Edit this entry  
09
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
Edit this entry