vern has logged 58 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
i am doll parts

i am doll parts

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The High Life

The High Life

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Angel III: The Final Chapter

Angel III: The Final Chapter

1988
×
★½
Edit this entry  
24
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★
Edit this entry  
24
Angel

Angel

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Go Tellin' Your Momma

Don't Go Tellin' Your Momma

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lily Topples The World

Lily Topples The World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Alone Together.

Alone Together.

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Here Before

Here Before

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★½
Edit this entry  
16
R#J

R#J

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Islands

Islands

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bantú Mama

Bantú Mama

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salvador

Salvador

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Feud

Death Feud

1987
×
Edit this entry