Matthew has logged 34 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Raven

The Raven

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Katnip Kollege

Katnip Kollege

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spiral

Spiral

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry