• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Dante: A Replication

    ★★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★