• Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Malignant

  • Dug Days

    ★★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • The Housewife and the Hustler

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • The Sparks Brothers

  • A Glitch in the Matrix

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Tiger

  • News of the World

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

  • Zappa

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

  • The Very Excellent Mr. Dundee

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Some Kind of Heaven

  • Downhill

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Spaceship Earth

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★