• The King's Man

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Double World

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★½

  • Loop

    ★★★½

  • The Devil's Mark

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½