• CI-34

  • Aquaman and The Lost Kingdom

  • The Batman

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Music

    ½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Everywhere at the End of Time

  • News of the World

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • SCP: Overlord

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • The Speed Cubers

  • Hamilton

    ★★★★

  • Coming Out

  • Into the Unknown: Making Frozen II

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Bath Tub

  • Out

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★½

  • Dangerous Lies

  • MAN 2020

    ½

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Date Night

  • Stargirl

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

  • Lamp Life

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Model Citizen

  • Loop

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

  • Holidaze

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?