• The Shining

    ★★★

  • Fame

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Saturday Night Fever

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★★