• What Happened, Miss Simone?

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • What If

    ★★

  • Palo Alto

    ★★★

  • This Is the End

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Warm Bodies

    ★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Project X

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Remember Me

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Whip It

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Coco Before Chanel

    ★★★

  • Notorious

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★

  • Across the Universe

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Knocked Up

    ★★★

  • Control

    ★★★★★

  • Babel

    ★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★

  • Nana

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • D.E.B.S.

    ★★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • 24 Hour Party People

    ★★★★

  • Daria in 'Is It College Yet?'

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Hysteria: The Def Leppard Story

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Daria in 'Is It Fall Yet?'

    ★★★★

  • Bring It On

    ★★★

  • Amores Perros

    ★★★★