va24mar has logged 68 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Valentine

Valentine

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Darkest Dawn

The Darkest Dawn

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hungerford

Hungerford

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry