va24mar has logged 530 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Buck Bunny

Big Buck Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
True Crime

True Crime

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Species II

Species II

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Species

Species

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Below

Below

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Savageland

Savageland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Exists

Exists

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Howling: Reborn

The Howling: Reborn

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Howling: New Moon Rising

Howling: New Moon Rising

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
★★
Read the review Edit this entry