Leon has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Changing Emma

Changing Emma

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Time Share

Time Share

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parent-Teacher Conference

Parent-Teacher Conference

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Consequences

Consequences

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Last Year as a Loser

My Last Year as a Loser

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampire from Gorjanci

Vampire from Gorjanci

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ana's Commission

Ana's Commission

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iverson

Iverson

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Carter Effect

The Carter Effect

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Class Enemy

Class Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry