• Black Widow

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Tall Girl

  • The Lion King

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Christmas Story Live!

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★★½

  • Song to Song

    ½

  • The Bye Bye Man

  • Moana

    ★★★

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Spectre

    ★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★★

  • War Room

    ½

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • Tomorrowland

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Saving Christmas

  • Penguins of Madagascar

    ★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Too Many Cooks

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★½

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★

  • Maleficent

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★½

  • Creep

    ★★★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★