nathaxnne wilhelmina has logged 12 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sea Urchins

Sea Urchins

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daphnia

Daphnia

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Octopus

The Octopus

1927
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hyas and Stenorhynchus

Hyas and Stenorhynchus

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strike

Strike

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adventures on the New Frontier

Adventures on the New Frontier

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Primary

Primary

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry