nathaxnne wilhelmina has logged 193 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suroh: Alien Hitchhiker

Suroh: Alien Hitchhiker

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ever Is Over All

Ever Is Over All

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Carpenters at Christmas

The Carpenters at Christmas

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Entertainment

Entertainment

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
PNYC: Portishead - Roseland New York

PNYC: Portishead - Roseland New York

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Way Street: Fragments for Walter Benjamin

One Way Street: Fragments for Walter Benjamin

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
Pranks!

Pranks!

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
Phil Interviews David Wojnarowicz

Phil Interviews David Wojnarowicz

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
ITSOFOMO

ITSOFOMO

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Practice

Practice

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Blood Widow

Blood Widow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harvey Girls

The Harvey Girls

1946
×
Read the review Edit this entry  
04
The Orb's Adventures Beyond the Ultraworld: Patterns and Textures

The Orb's Adventures Beyond the Ultraworld: Patterns and Textures

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carver

Carver

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unaired Abduction Interview

Unaired Abduction Interview

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Knife: Silent Shout - An Audio Visual Experience

The Knife: Silent Shout - An Audio Visual Experience

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turtle Dreams

Turtle Dreams

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WiseGirls

WiseGirls

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Vice Academy

Vice Academy

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disintegration Loop 1.1

Disintegration Loop 1.1

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
removed

removed

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
68 Kill

68 Kill

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Girls at the Carnival

Girls at the Carnival

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Caligula

Caligula

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry