Umechan has logged 17 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Passage

The Great Passage

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suite Dreams

Suite Dreams

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fukuoka

Fukuoka

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anohana: The Flower We Saw That Day

Anohana: The Flower We Saw That Day

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Mixed Doubles

Mixed Doubles

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Lost Paradise

Lost Paradise

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mukoku

Mukoku

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twisted Justice

Twisted Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dare to Stop Us

Dare to Stop Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miyamoto

Miyamoto

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mi

Mi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry