Roxanna has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Well Soon

Get Well Soon

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Badou Boy

Badou Boy

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Profile

Profile

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Burger & the King: The Life & Cuisine of Elvis Presley

The Burger & the King: The Life & Cuisine of Elvis Presley

1996
×
★★
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Travelling Circus

Travelling Circus

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
Edit this entry  
12
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Show About The Show - S2

The Show About The Show - S2

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
everyone gets to be friends

everyone gets to be friends

×
Edit this entry  
06
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry