Roxanna has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★
Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pietà

Pietà

2012
×
★★
Edit this entry  
22
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Edit this entry  
15
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
Edit this entry  
13
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mahal

Mahal

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snoop Dogg's Hood of Horror

Snoop Dogg's Hood of Horror

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Edit this entry  
17
Redacted

Redacted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Visaranai

Visaranai

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
9/11

9/11

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Close Calls

Close Calls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Late Chrysanthemums

Late Chrysanthemums

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
10
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
Edit this entry  
05
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★★
Edit this entry  
26
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★½
Edit this entry  
24
Asuran

Asuran

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★
Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Moon Warriors

Moon Warriors

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Joji

Joji

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
High School

High School

1968
×
Edit this entry  
10
Central Park

Central Park

1989
×
Edit this entry  
09
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soodhu Kavvum

Soodhu Kavvum

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uski Roti

Uski Roti

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rangeela

Rangeela

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Offering

Offering

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★
Edit this entry  
23
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
Edit this entry  
05
Darr

Darr

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Case Against Lincoln Center

The Case Against Lincoln Center

1968
×
Edit this entry  
02
To Hell with the Devil

To Hell with the Devil

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Get Well Soon

Get Well Soon

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Badou Boy

Badou Boy

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Edit this entry