udub4life has logged 29 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry