• My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters