Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sam & Mattie Make A Zombie Movie

Sam & Mattie Make A Zombie Movie

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sam & Mattie Make A Zombie Movie

Sam & Mattie Make A Zombie Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry