• Old

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sam & Mattie Make A Zombie Movie

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Coming 2 America

    ★★

  • Cherry

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Death to 2020

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Between the World and Me

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Phenomenon

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★★★

  • Willie, Jamaley & The Cacacoon

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★

  • She's the Eldest

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • 8:46

  • Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

  • John Lewis: Good Trouble

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Fetish

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Who Killed Malcolm X?

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½