TwerkLord has logged 59 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Grief

Grief

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
First Love

First Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Rock, Paper and Scissors

Rock, Paper and Scissors

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Pool

The Pool

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Pit of Dr. M

Black Pit of Dr. M

1959
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
VHYes

VHYes

2019
×
Edit this entry  
23
Docking

Docking

2019
×
Edit this entry  
23
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wakey Wakey

Wakey Wakey

2019
×
Edit this entry  
23
Transmissions of Unwanted Pasts

Transmissions of Unwanted Pasts

2019
×
Edit this entry  
23
Night Has Come

Night Has Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Nobadi

Nobadi

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Children of the Dead

The Children of the Dead

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Antenna

The Antenna

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
Edit this entry  
17
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
Edit this entry  
16
Spoor

Spoor

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★
Edit this entry  
14
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spring

Spring

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Zandalee

Zandalee

1991
×
Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Peppermint

Peppermint

2018
×
Edit this entry