TwerkLord has logged 354 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tower Block

Tower Block

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
Edit this entry  
30
Habit

Habit

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
Edit this entry  
29
Merantau

Merantau

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Lockout

Lockout

2012
×
Edit this entry  
28
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
She Walks the Woods

She Walks the Woods

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
The Chocolate War

The Chocolate War

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
17
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
14
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
Edit this entry  
10
American Mary

American Mary

2012
×
Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Honeygiver Among the Dogs

Honeygiver Among the Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Wave

The Wave

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Quake

The Quake

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Fractured

Fractured

2019
×
Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry