Travis has logged 725 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Vagabond

The Vagabond

1916
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
16
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Leningrad Cowboys Meet Moses

Leningrad Cowboys Meet Moses

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Pawnshop

The Pawnshop

1916
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Edit this entry  
21
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
07
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Rink

The Rink

1916
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Madness of Dr. Tube

The Madness of Dr. Tube

1915
×
★★½
Edit this entry  
31
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
★★½
Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Champion

The Champion

1915
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Regeneration

The Regeneration

1915
×
★★★★
Edit this entry  
24
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
★★★★
Edit this entry  
24
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
22
The Cheat

The Cheat

1915
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Max's Hat

Max's Hat

1913
×
Edit this entry  
19
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1913
×
Edit this entry  
19
The Tramp

The Tramp

1915
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Golem

The Golem

1915
×
Edit this entry  
18
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★★
Edit this entry  
16
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★½
Edit this entry  
16
A Busy Day

A Busy Day

1914
×
★★½
Edit this entry  
16
Tango Tangles

Tango Tangles

1914
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Film Johnnie

A Film Johnnie

1914
×
★★★½
Edit this entry