• Dude

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Battle of May Island | Down the Rabbit Hole

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • French Water

    ★★★½

  • The Forgiving

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Heavy Pen

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Pretty Thing

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Tag

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Creature Companion

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★½

  • Subliminal Mind Circus

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • We will Buy your Dreams

    ★★★★

  • Carolee, Barbara and Gunvor

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Passage

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • El Camino Christmas

    ★★★★