Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
Edit this entry  
06
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★½
Edit this entry  
04
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Edit this entry  
04
Acting Out

Acting Out

1978
×
Edit this entry  
04
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Edit this entry  
30
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Pest in the House

A Pest in the House

1947
×
★★★
Edit this entry  
29
14 Carrot Rabbit

14 Carrot Rabbit

1952
×
★★★
Edit this entry  
29
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
★★★
Edit this entry  
29
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wild America

Wild America

1997
×
★★
Edit this entry  
28
Jury Duty

Jury Duty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
26
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry