• Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Bobbleheads: The Movie

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ½