Evan has logged 32 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trouble With Harry

The Trouble With Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Gorgeous Girl Like Me

A Gorgeous Girl Like Me

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry