trey has logged 45 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Bandstand: The Broadway Musical

Bandstand: The Broadway Musical

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Traveler

The Traveler

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Newsies

Newsies

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry