Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1993
×
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coup de Torchon

Coup de Torchon

1981
×
Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★
Edit this entry  
10
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Week's Vacation

A Week's Vacation

1980
×
Edit this entry  
06
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
Edit this entry  
06
A Sunday in the Country

A Sunday in the Country

1984
×
Edit this entry  
05
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
05
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
Edit this entry  
05
Bugs Bunny Rides Again

Bugs Bunny Rides Again

1948
×
Edit this entry  
05
Racketeer Rabbit

Racketeer Rabbit

1946
×
Edit this entry  
05
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
Read the review Edit this entry  
05
Baseball Bugs

Baseball Bugs

1946
×
Read the review Edit this entry  
04
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Old Grey Hare

The Old Grey Hare

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hare Ribbin'

Hare Ribbin'

1944
×
Read the review Edit this entry  
04
Bugs Bunny and the Three Bears

Bugs Bunny and the Three Bears

1944
×
Edit this entry  
04
What's Cookin' Doc?

What's Cookin' Doc?

1944
×
Edit this entry  
04
Jack-Wabbit and the Beanstalk

Jack-Wabbit and the Beanstalk

1943
×
Edit this entry  
03
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Edit this entry  
03
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
Edit this entry  
03
Bugs Bunny Gets the Boid

Bugs Bunny Gets the Boid

1942
×
Edit this entry  
03
Hold the Lion, Please

Hold the Lion, Please

1942
×
Edit this entry  
03
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
Edit this entry  
03
Elmer's Candid Camera

Elmer's Candid Camera

1940
×
Edit this entry  
02
Bob Dylan - Trouble No More

Bob Dylan - Trouble No More

2017
×
Edit this entry  
02
Muhammad and Larry

Muhammad and Larry

2009
×
Edit this entry  
01
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
Edit this entry  
31
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
Edit this entry  
30
Mermaids

Mermaids

1990
×
Edit this entry  
29
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
Read the review Edit this entry  
26
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
Edit this entry  
26
A Human Murder Weapon

A Human Murder Weapon

1992
×
Edit this entry  
26
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
Edit this entry  
26
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
Read the review Edit this entry  
24
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
Edit this entry  
20
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
Edit this entry  
19
Without Bias

Without Bias

2009
×
Edit this entry  
14
Organ

Organ

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry