• Dune

    ★★★½

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • The Djinn

    ★★½

  • PXE

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Girl Is Presence

  • Monster Hunter

  • Moments Like This Never Last

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Diddly Squat

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★½

  • New York New York

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Genius Loci

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Inside the Bum

  • The Fall

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Us

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½