• Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Coming Out

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

  • American Son

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Bit

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Carole & Tuesday

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Annihilation

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Detective Heart of America: The Final Freedom

    ★★★★★

  • Circle

    ★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • American Sniper

    ½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★